Warmia Towers - Olsztyn

Kategoria: Budynki mieszkalne wielorodzinne, Budynki użyteczności publicznej
Data wykonania:
Opis:

WARMIA TOWERS to nowoczesny kompleks mieszkalno-handlowo-usługowy zlokalizowany w samym centrum Olsztyna na zbiegu ulic: Śliwy, Barczewskiego, Osińskiego. Nieopodal znajduje się Stare Miasto, Ratusz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, zatem lokalizacja obiektu jest godna uwagi.
Budynek składa się z dwóch brył, z których każda pełni inną funkcję.
Przewodnim elementem koncepcji jest kompleks mieszkaniowy
o powierzchni ok. 9.000 m2, który stanowią dwie czternastokondygnacyjne wieże połączone łącznikiem o wysokości dziesięciu kondygnacji z wyniesioną częścią środkową. W części mieszkaniowej znajduje się 198 lokali o powierzchni od 25 do 98 m2.
Drugą bryłę stanowi zespół biurowo-handlowo-usługowy.
Na powierzchni ok. 6.000 m2 zlokalizowane zostaną oprócz biur o wysokim standardzie podstawowe usługi dla mieszkańców Warmia Towers i mieszkańców miasta, w tym dyskont spożywczy, apteka i przychodnie lekarskie. Zaplanowane zostało także miejsce na punkt przedszkolny. Wyraźną dominantę tej części stanowi powierzchnia biurowa stanowiąca pięciokondygnacyjną bryłę o szklanej fasadzie. Usługowy charakter przewidziano także dla lokali w parterze części mieszkaniowej.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dla mieszkańców, klientów i gości w kompleksie znajdą się dwie strefy parkowania: naziemna ze 100 miejscami parkingowymi wokół kompleksu oraz trzykondygnacyjna podziemna. Ta druga przewidziana jest dla mieszkańców i użytkowników lokali.

Z położonych wyżej lokali można będzie podziwiać panoramę Olsztyna, tym bardziej, że kompleks będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście.